سود پرک

زیتون سود پرک 🛒 سود پرک برای زیتون

برای تلخی گیری زیتون سود پرک یکی از گزینه های سریع و کاربردی است که بسیاری از شرکت های صنعتی فرآوری زیتون ازین روش استفاده می کنند. اما حرف و حدیث های بسیاری در این زمینه وجود دارد که می تواند در تصمیم گیری برای خرید سود پرک و اجرای این روش تاثیرگذار باشد.

پس برای دانستن نکات ظریف این موضوع و نحوه خرید همچنین آشنایی با برندهای معتبر سود پرک، با ما همراه باشید.

روش های مختلف تلخی گیری زیتون

زیتون سود پرک
تلخی گیری زیتون با سود پرک

برای تلخی گیری زیتون دو روش عمده و شناخته شده وجود دارد؛ یکی به روش سنتی و با استفاده از نمک است و دیگری با استفاده از سود سوز آور یا همان کاستیک سودا هست.

  1. استفاده از روش سنتی: در این روش با استفاده از نمک خوراکی اقدام به تلخی گیری زیتون می کنند. این کار مضرات روش های دیگر را برای سلامتی ندارد اما در عوض زمانبر و پر دردسر است. به طوری که معمولا بیش از سه ماه زمان میبرد.
  2. روش تلخی گیری زیتون سود پرک معروف است: به طور خلاصه، سود پرک را در آب حل می کنند و سپس برای مدت حدودا 7 الی 10 روز زیتون را در این محلول ایجاد شده قرار میدهند و در فواصل زمانی خاص هم می زنند. این کار سریع بوده اما برخی بر این عقیده ان که سود پرک برای خوراک انسان عاری از عوارض نمی باشد.

بهترین سود پرک برای گرفتن تلخی زیتون

حالا برای کسانی که قصد دارند از این طریق اقدام به شیرین کردن زیتون کنند شاید این سوال پیش بیاید که چه نوع سود پرکی مناسب است؟

سود پرک زیتون
بهترین زیتون برای سود پرک

در پاسخ باید گفت که فرمول شیمیایی همه سود کاستیک های کارخانه ها یکسان است؛ فقط درصد خلوص و کیفیت خروجی آنها با هم متفاوت می باشد.

به طور کلی مشخصه های ظاهری سود پرک به این صورت باید باشد:

  • دانه های بلوری شکل یکدست که نه زیاد درشت باشند نه خیلی ریز.
  • سود باید شفاف و کاملا سفید باشد.
  • سود پرک باید در کیسه های ایزوله بسته بندی شده باشد.
  • در زمان مصرف به طور کامل در آب حل شود و خاکه نداشته باشد.

مراکز خرید سود پرک مخصوص زیتون

بهترین زیتون برای سود پرک
بهترین سود پرک برای زیتون

شرکت آکام آفرینان روشن یکی از تولید کنندگان نام آشنای این صنعت است که توانسته با حفظ کیفیت و ارائه محصول درجه یک، بازارهای داخلی و به ویژه خارجی را فتح کرده و محصول خود را به اقصی نقاط دنیا بفروشد.

همین موضوع می تواند گزینه بسیار مطمئنی در انتخاب برند مرغوب در زمان خرید باشد.

شرکت ها و کارخانه هایی که قصد دارند تلخی زیتون را با استفاده از سود پرک حذف کنند، می توانند روی کیفیت و اثرگذاری بالای سود پرک آکام حساب ویژه ای باز کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا