سود پرکسود مایع

تفاوت سود مایع و سود پرک + جدول آنالیز

سوال و چالش تقریبا مهمی که ممکن است ذهن بسیاری از مخاطبان به ویژه افرادی که تازه با این محصول آشنا شده اند را بگیرد این است که تفاوت سود مایع و سود پرک چیست؟

سوالی که دانستن پاسخ آن می تواند دغدغه فعالان حوزه های مختلف که خریدار سود سوز آور هستند را حل کند.

تفاوت سود مایع و سود پرک
تفاوت سود مایع و سود پرک در حجم و نوع بسته بندی

تفاوت سود مایع و سود پرک در چیست؟

سود مایع و سود پرک از نظر فرمول شیمیایی دقیقا یکسان هستند و تفاوت ماهیتی با هم ندارند. اما تفاوت های ظاهری و کاربردی زیاد دارند که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

سود مایع چیست؟

سود مایع ماده اولیه سود پرک است که توسط پتروشیمی های مربوطه تولید و عرضه میشود. نام علمی آن سدیم هیدروکسید (NaOH) بوده و ماده ای بی بو بی رنگ است که می تواند به دلیل خورندگی بسیار خطرناک باشد.

تولید صنعتی سود سوزآور 50 درصد با الکترولیز نمک کلرید سدیم به روش کلرآلکالی انجام می شود.  که روش های قدیمی تر و حتی جدیدتر از این روش وجود دارد.

در حال حاضر چین و ایالات متحده بزرگترین تولیدکنندگان نوشابه مایع در جهان هستند که در صنایع مختلف از جمله کاغذ سازی، صابون سازی، حفاری چاه نفت و گاز، نساجی و غیره استفاده می شود.

سود مایع بسته بندی شده
سود مایع بسته شده و پالت شده

سود پرک چیست؟

سود پرک محصول فرآوری و جامد شده سود مایع است با همان خواص و همان فرمول شیمیایی که کاربردهای مشترک و بعضا متفاوتی با سود مایع دارد.

اما تفاوت سود پرک و سود مایع: علاوه بر ظاهر که یکی مایع و دیگری جامد است، حمل نقل سود مایع سخت؛ پرهزینه و البته خطرناک تر از سود پرک است که به همین منظور در کارخانه های مخصوص، به صورت پودر پرک شده تبدیل میشود.

سود پرک را در صنایع و کاربردهای مختلف مجددا در آب حل می کنند و به صورت مایع مورد استفاده قرار می دهند.

حمل و نگه داری سود پرک از سود مایع راحت تر و ایمن تر است. علاوه بر آن به دلیل حذف رطوبت 50 درصدی از ترکیب مایع آن، حجم و وزن مواد موثره خالص آن به نصف کاهش میابد و همین امر سبب ایجاد صرفه اقتصادی تبدیل سود مایع به سود پرک است.

سود پرک شده
شکل ظاهری سود پرک شده در مقایسه با سود مایع

ما سعی کردیم عمده ترین و مهم ترین تفاوت سود مایع و سود پرک را به زبانی ساده برای شما بیان کنیم. چنانچه سوال یا ابهامی در این موضوع دارید می توانید در ادامه همین صفحه در قیمت نظرات بیان کنید تا کارشناسان شرکت پاسخگوی شما باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا